Sevimli Hırsız Jeanne/ Kamikaze Kaitou Jeanne

Aşağa gitmek

Sevimli Hırsız Jeanne/ Kamikaze Kaitou Jeanne

Mesaj  _JFeyza_ Bir Perş. Ağus. 26, 2010 10:55 pm


Konusu :

Henüz 16 yaşında genç ve güzel bir kız olan Maron, Fransa Kahramanı (Herkesin Hain İlan Ettiği) Jeanne Darc'ın formunda (yeniden doğuş hali) kendi halinde bir kızdır. Jeanne Darc'ın Maron'un içinde doğması Maron'u Kötülüğün bir hedefi haline getirmiştir daha çok küçük olmasına rağmen kötülükler Maron'a değil ama onun ailesine saldırarak Maron'un ailesini kötülüğün etkisine alır ve Maron'u tek başına bırakırlar. Daha çok küçükken yapayalnız kalan Maron'a en yakın arkadaşı Miyako ve Miyako'nun ailesi bakar.

Maron kendi haliyle ayakları üstünde kalmaya çalışırken bir gün karşısına Fine adında bir melek çıkar ve ona kendisinin Jeanne Darc'ın insan reaksiyonu olduğunu söyler ve Maron'a Kaitou Jeanne'e dönüşerek insanları kötülükten koruması gerektiğini anlatır. Bunu kabul eden Maron'un hayatı artık tamamiyle değişmiştir. Onun koruyucu meleği olarak yanında gezen Fine (Maron'un değişiyle Fin) Maron'a gücünü vererek Maron'u Kaitou Jeanne'e dönüştürür.

Kaitou Jeanne'e dönüşen Maron kötülüklerle savaşır insanların en değerli eşyaları içine saklanan kötülüğü Check-Mate yaparak onları satranç taşları içine gizler, ama bu işleminde kötülüğün içine girdiği eşyalar maalesef ortadan kaybolur, bu yüzden yaşadığı yerde Kaitou Jeanne'i bir hırsız olarak bilirler. Jeanne'in hırsız olduğuna en çok inanan en yakın arkadaşı Miyako ve Miyako'nun babası Dedektif Toudaiji'dir ve bu yüzden Jeanne'i yakalayıp onu durdurmak isterler, bunu bilen Maron her görevinde arkadaşı Miyako ve babasına bir not kartı yollayarak nerde ne yapacağını bildirir. (kendini onlara karşı suçlu hissetmesi yüzündendir)Her görevini bildirdiği için Maron'un başı Miyako ve babasıyla çok büyük derde girer. Miyako, Jeanne'i durdurmak için sürekli olur olmaz tuzaklar kurar ve onu durdurmaya çalışır.

Bunun dışında Maron'un hemen yan dairesine ve okuluna Chiaki adında çok yakışıklı bir çocuk taşınır. Maron'da Miyako'da bu çocuktan çok hoşlanırlar, fakat bu çocuk çok tuhaf davranmaktadır ve sürekli Maron'la uğraşır, bu yüzden Maron bu çocuktan hiç hoşlanmaz ve ona hep kızar.

Maron bir yandan Miyako'nun Jeanne'i yakalama tuzaklarıyla bir yandan da Chiaki'nin soğuk şakalarıyla uğraşırken Jeanne'nin de başı hiç beklenmedik şekilde ortaya çıkan ve kendini Kaitou Sinbad diye tanıtan bir çocukla derde girer bu çocukta Jeanne gibi kötülükleri mühürleyebiliyordur. Maron bir yandan bu olanlarla uğraşırken diğer bir yandan da bu çocuğun kim olduğunu ve ne istediğini anlamaya çaılışır. Maron bunlarla uğraşırken Chiaki'de sürekli Maron'la uğraşır ve ondan bilgi edinmeye çaılışır, ama kimsenin bilmediği bir şey vardır, bu çocuğun Maron'la uğraşmasının çok büyük bir nedeni vardır, bu çocuk Maron'la ilgili çok önemli bir sır bilmektedir.
_________________


Efsane Admin .. ~~
<3 <3
avatar
_JFeyza_
Admin

Mesaj Sayısı : 61
Kayıt tarihi : 25/08/10
Yaş : 26

Kullanıcı profilini gör http://korecetesi1.pops.tv

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz